Forum

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Gdzie podłączyć uziemienie w lampie i czy zepsuje się bez?

Archiwum odpowiedzi:

Hej, mam lampę i ma ona 3 kable. Zakładam, że ten zielono-żółty przewód to uziemienie. Niestety w kablach z sufitu nie mam takiego i mam tylko 3 kable. Wcześniej coś tam wisiało, ale nie wiem jak było połączone. Lampa jest ledowa i nie wiem czy uziemienie musi być podłączone koniecznie czy jest to opcja. Co jeśli podłącze bez i lampa się przepali, czy gwarancja będzie przysługiwać? Czy producent może to jakoś sprawdzić?

Lampa nad stół - jaka najlepsza?

Czy muszę jakoś położyć kabel uziemiający do takiej lampy?
Proszę o porade elektryków 🙂

Lampa jest na 220v i nie ma zasilacza i w tym cały problem. Pewnie gdyby był to nie trzeba było tego robić?
Proszę o pilną odpowiedź.


Jak dla mnie to nie masz uziemienia wcale. Jak nie miałeś do tej pory i wszystko działało to podłącz lampę bez uziemienia i po problemie. Kiedyś mało kto miał uziom i wszystko działało. Co do gwarancji czy przepalenia. Masz w domu różnicówki albo coś Jeśli tak to nie ma prawa się przepalić. Chyba, że piorun strzeli, ale to wtedy wszystko może szlak trafić – lodówki, pralki, telewizory.


 

No żeby kabel uziemiający do lampy kłaść to jeszcze nie słyszałem 🙂 Jak ci się chcę to połóż, skuj tynki, zalep, pomaluj 🙂 Pytanie po co. Normalnie podłącz bez uziemienia i tyle. Gwarancje masz bo jaki producent ci będzie sprawdzał co się z nią stało. Ogólnie to nie ma prawa się nic stać. Ciesz się, że masz fazę i zero 🙂


 

Jak nie masz uziemienia to nie masz gdzie podłączyć. Uziemienie to zwykle kabel zielono-żółty, albo zielony/żółty. Do tego niebieski i brązowy lub czarny. Generalnie jak masz 2 kable to uziemienia nie ma. Jak masz 3 to jest szansa.